Oznamy

Ovocinári sa stretli so šéfom PPA

16.09.2022 13:50 obrázok oznamu

 

Ovocinári chcú investovať do technológií

[14.09.2022; Roľnícke noviny; Titulná strana; s. 1; tsu]
 

Na pozvanie Ovocinárskej únie SR v pondelok navštívil slovenských pestovateľov ovocia Jozef Kíss, generálny riaditeľ Pôdohospodárskej platobnej agentúry (PPA).

DUNAJSKÁ LUŽNÁ. Pestovatelia na stretnutí opäť vyslovili požiadavku, abyjednotlivé výzvy boli zo strany PPA promptne a transparente vyhodnocované.

Podľa ich slov je pre dlhodobú udržateľnosť pestovania ovocia a zeleniny na Slovensku v súčasnosti dôležité investovať do podpory moderných technológií, ktoré zabezpečia udržateľnú produkciu aj pri využití obnoviteľných zdrojov a kvalitných opatrení pre manažment vody a pôdy.

„Slovenskí pestovatelia ovocia a zeleniny zásadným spôsobom prispievajú k udržateľnej potravinovej produkcii. U nás pestované ovocie a zelenina nemusí ku spotrebiteľom cestovať tisíce kilometrov," povedal na stretnutí Marián Varga, predseda Ovocinárskej únie SR.

Dodal, že na rastúce ceny primárnych energií chcú ovocinári reagovať modernizáciou pestovateľských postupov a väčším využitím obnoviteľných energií.

Podľa jeho slov páve tam majú smerovať aj investície, o ktoré sa ovocinári uchádzajú v rámci projektov aktuálnej výzvy 52/PRV/2022.

„Sme veľmi radi, že s generálnym riaditeľom PPA sa zhodujeme v tom, že PPA má byť partnerom slovenských pestovateľov a že má nachádzať rýchle, flexibilné a transparentné spôsoby na to, ako investične podporovať dobré projekty. Verím, že časy, kedy sme niekoľko rokov čakali na vyjadrenia z PPA, sú dávno preč," uviedol Marián Varga.

Fotogaléria

Späť
Vytlačiť stránku

Prihlásenie členaKalendár podujatí